Display & Video 360

Tworzenie dobrych kampanii reklamowych w Internecie jest bardzo trudne, ale niezwykle skuteczne. Dlatego tak wiele osób inwestuje czas, pieniądze i zaangażowanie w przygotowanie chwytliwych, angażujących kreacji, które przyciągną Klientów. Jednak z każdym rokiem możliwości jest coraz więcej, a marketerzy muszą wybierać wśród wielu ciekawych opcji. Jedną z najważniejszych decyzji jest to, czy zakup powierzchni reklamowej odbędzie się tradycyjnie, czyli od właściciela, czy też w modelu programatycznym. Sam efekt niewiele się różni, ponieważ chodzi tylko o to, aby reklama display pojawiła się na przestrzeni wydawcy. Są jednak inne aspekty, które znacząco oddzielają jedną metodę od drugiej. Właśnie dlatego warto oddać takie działania w ręce profesjonalnej agencji, która dokładnie wie, jaki model spełni Twoje oczekiwania. Display reklamowy, Google DoubleClick czy Display & Video 360 to pojęcia, które są Ci zupełnie obce? Nie obawiaj się. Dla nas nie miały i nie mają żadnych tajemnic!

Podstawowe różnice między modelami

Jedną z podstawowych różnic, które dzielą model programatyczny i tradycyjny, jest kwestia rozliczeń. Druga opcja to po prostu opłata wyliczana na podstawie wszystkich odsłon konkretnej powierzchni reklamowej, która płacona jest wydawcy. W przypadku pierwszego modelu mamy do czynienia najczęściej z aukcją, dotyczącą jednej odsłony bądź grupy odsłon. Właśnie dlatego działanie w duchu programatycznym jest tak atrakcyjne i zaczyna stanowić lwią część rynku, jeśli chodzi o kampanie display.

Kolejna różnica, a zarazem duża zaleta modelu programatycznego, to fakt, że działanie w nim jest niezwykle efektywne i szybkie. To twórca decyduje o wszystkim, działa wtedy, kiedy jest taka potrzeba i może wystartować lub wstrzymać kampanię w dowolnym czasie. Nie trzeba konsultować niczego z wydawcą, co znacznie przyspiesza cały proces. Dodatkowo dzięki konkretnemu targetowaniu możemy dotrzeć do tej grupy odbiorców, która nas interesuje, a wszystko to dzięki wydawcom, którzy określają konkretne parametry (capping, demografia, geotargetowanie, kontekst, itp.)

Co ciekawe, sama specyfika pracy marketerów internetowych znacznie zmieniła się właśnie ze względu na stosowanie modelu programatycznego. Planowanie strategii nie wygląda już tak samo. Kiedy kupowana jest przestrzeń bezpośrednio od wydawcy, należy skontaktować się osobno z każdym sprzedawcą i ustalić konkrety kampanii display, tzn. okres trwania, formaty, urządzenia wyświetlania, targetowanie, a także budżet. Optymalizacja zachodzi ręcznie, a wszystkie procesy muszą przejść przez wydawcę i agencję. Podejście programatycznie działa zupełnie inaczej. Dzięki platformom takim jak Google DoubleClick, w jednym miejscu dostępnych jest mnóstwo kanałów, witryn i formatów. Rynek także jest nieograniczony, ponieważ rozciąga się na cały świat. Kampanie optymalizowane są pod kątem efektywności, a start i rozpoczęcie ustawia się w programie. Dla wprawnego marketera jest to duże ułatwienie, jednak jeśli nie znasz specyfiki takich działań może być Ci trudno odnaleźć się w gąszczu możliwości.

Google DoubleClick – z czym to się wiąże?

Jeśli masz jakieś pojęcie na temat marketingu, z pewnością słyszałeś stwierdzenie reklama DoubleClick. Jeżeli natomiast absolutnie nie jest to obszar Twoich zainteresowań, pewnie widzisz takie określenie po raz pierwszy. Niezależnie od poziomu wiedzy, gdy prowadzisz biznes i chcesz, aby jego promocja przebiegała efektywnie, musisz poznać DoubleClick Digital Marketing lub powierzyć analizę danych z niego płynących specjalistom. Każdy display reklamowy, który wypuszczasz, musi być dokładnie przemyślany i skrupulatnie przygotowany, niezależnie, czy wybierasz model programatyczny, czy też tradycyjny. Google DoubleClick oferuje kompleksowe dane płynące nie tylko z interakcji z klików, ale także tych z odsłon. W skład platformy, dzięki której prowadzić możesz DoubleClick Digital Marketing, wchodzą narzędzia ułatwiające zarządzanie reklamami – DCM, DoubleClick Search, DBM czy DoubleClick Studio. Zarządzać promocją z ich poziomu możesz na różnych formatach. W grę wchodzi zarówno reklama display czy ppc, jak i rich media. Google DoubleClick pomaga zwiększyć efektywność i zmniejszyć koszty podczas prowadzenia działań w Internecie. Czego chcieć więcej?

Display & Video 360 – display reklamowy przygotowany jak nigdy dotąd

Z połączenia DoubleClick i Google Analytics 360 powstała hybryda, która jest nowoczesnym rozwiązaniem oferującym funkcje: DoubleClick Bid Manager, Campaign Manager oraz Studio i Audience Center. Jest to zatem platforma, dzięki której w jednym narzędziu można zaplanować kampanie display lub inne, dowolnie wybrane, zaprojektować pełną kreację reklamową, a później zarządzać całym procesem oraz otrzymywać dane, które pomogą w zmierzeniu i optymalizowaniu skuteczności promocji. Brzmi idealnie, a zarazem bardzo prosto, prawda? Rzeczywiście platforma Display & Video 360 jest bardzo pomocna i sprawia, że wypuszczany display reklamowy jest bardziej efektywny, jednak tylko dla tych osób, które bardzo dobrze znają ten system zarządzania. Nasi specjaliści dokładnie wiedzą, jak go używać, dlatego tak bardzo cenią sobie jego użyteczność i tak często oferują usługi z tego zakresu klientom. Display & Video 360 to narzędzie bardzo przejrzyste, które udostępnia wiele szczegółowych informacji o tym, w jaki sposób wykorzystywany jest budżet i gdzie pojawiają się reklamy. Statystyki wyświetlane na platformie są automatyczne, dzięki czemu łatwo jest o optymalizację kampanii dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Display & Video 360 wskazuje także różne rekomendacje zmian i ulepszeń, a do tego umożliwia współpracę zespołów projektowych. To szczególnie ważne dla agencji reklamowych czy domów mediowych, gdzie kilka osób pracuje nad sukcesem konkretnej reklamy display. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą oni wzajemnie udostępniać sobie dane i statystyki. Warto wiedzieć, że platforma Display & Video 360 zawiera aż pięć zintegrowanych modułów, pomagających znacznie efektywniej i skuteczniej zarządzać kampaniami.

Jeśli model programatyczny zakupu przestrzeni reklamowej wciąż Cię przeraża lub czujesz, że nie masz czasu, siły i energii, które chciałbyś włożyć w tego typu promocję – zostaw to nam! Gwarantujemy, że jeśli nam zaufasz, efekty przyjdą szybko i będą bardzo satysfakcjonujące.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI